Věděli jste, že plocha kůže u dospělého člověka dosahuje 1,6 až 1,8 m², a to z ní dělá největší orgán lidského těla?

Pokožka (epidermis) je tvořena mnoha vrstvami buněk. Horní vrstvy kůže neustále rohovatí, odumírají a odlupují se. Je to způsobeno tím, že buňky v horních vrstvách pokožky se postupně více a více vzdalují od zdroje krve a živin, takže pozvolna degenerují, naplňují se keratinem (rohovinou) a odumírají. Celá pokožka se obmění asi za tři týdny….

V dnešním světě se běžně užívá mnoho chemických a syntetických látek, na něž stále více lidí reaguje alergiemi, astmatem, kožními vyrážkami, trávícími obtížemi a řadou dalších projevů. A zde dostáváme vzácný dar přírody – přírodní oleje, získané s minimálním zásahem člověka, působící harmonicky na celé tělo.

Když využijeme vstřebávací funkci kůže a pokožky, můžeme dostat do svého těla pomocí těchto olejíčků všechny tyto účinné látky, napomáhající celkové revitalizaci našeho organizmu.

Přírodní oleje jsou skvělé pro pokožku celého těla a také pro naši pleť. Oleje smíchejte, znásobíte tak jejich účinky. Před použitím pokožku navlhčete, aby se olej lépe vstřebal. Přírodní oleje nezanechávají efekt mastné pokožky. Dodávají naší pokožce vše, co potřebuje ke své regeneraci a kráse. Oleje můžete používat i k masážím a tak znásobit jejich účinek s kouzlem léčivého doteku.